Chmatákov online


Pravidla a prohřešky

V první řadě si uvědomte, že tato pravidla tu nejsou proto, abychom Vás nějak omezovali, ale proto, že je naše hra veřejně přístupná (jde hlavně o mluvu a obsah sdělení).

Tým autorů Vám tímto děkuje za pochopení a ochotu dodržovat tyto pravidla.

Pravidla webu

Pravidla webu

Obecná pravidla

 1. Za bezpečnost si odpovídáte sami – nikdy nikomu heslo nesdělujte, nepřihlašujte se u kamaráda a podobně. Veškerou odpovědnost nesete Vy sami a zjištění hesla je čistě Vaše chyba. Volte si proto silná hesla a nepoužívejte stejné heslo, které máte např. na e-mail. Sdílení účtů je proti pravidlům a může vést k vymazání účtu včetně přístupů či VIP předmětů.
 2. NIKDY SE NEPTEJTE SPRÁVCE/CHTS JESTLI UDĚLÁ QUEST A UŽ VŮBEC MU NEDIKTUJTE CO MÁ/NEMÁ DĚLAT - trest 100 kamenů
 3. Jakékoli nadávky a urážky správců budou trestány okamžitým smazáním účtů a případným odebráním přístupu/skinu či jiných virtuálních předmětů darovaných jako poděkování v případě, že jste přispěli. Zasláním jakékoli platby na podporu hry s tímto souhlasíte.(viz sekce server). Uvědomte si, že tuto hru vytváříme dva lidé a proto nemůžeme vše opravit tak rychle,jak je potřeba.
 4. Nezakládejte postavy s vulgárním jménem či jménem jinak odporujícím dobrým mravům nebo platným zákonům České republiky.
 5. Při komunikaci si prosím odpusťte vulgární výrazy a všechny výrazy, které jsou s přehnaně nacionalistickým nebo rasistickým podtextem.
 6. Ve hře nenechávejte zbytečně velké množství předmětů na zemi (nevysbírané ryby atd., řádově desítky až stovky). Úmyslné nedodržování či „lenost“ a nesbírání bude trestáno smazáním účtu a blokem IP.
 7. Nezabíjejte hráče opakovaně po vzkříšení.
 8. Všechny nalezené chyby hlaste, zneužívání se tvrdě trestá.
 9. Žádám Vás také o to, abyste všechny náměty a připomínky ke hře směřovaly k autorům přes příslušné komunikační kanály (ICQ, e-mail, fórum…) a ne přes komunikaci ve hře, neboť na to opravdu není možno reagovat.

Pravidla pro soutěže

Tresty a pravidla se mohou během soutěží měnit, záleží na vůli pořadatele soutěže.

 1. Pokud chmazka napíše "ticho", tak budete ticho a nezačnete se o ničem dalším bavit s přáteli. K tomu můžete využít "/" nebo případně skype apod. - Porušení = Zabití hráče a následné hození jeho věcí do koše.
 2. Pokud bude pořádán kill Q (na teamy), tak je zakázáno mít v "ruce" zbraň dokud na vás nebo na váš tým nepřijde řada. - Porušení = vyřazení z Q, případně zabití.
 3. Pokud se chcete Q účastnit pouze jako divák, tak nebudu nic psát. Máte povoleno se pouze se na Q dívat. Pokud si chcete psát s kamarádem který se Q účastní, tak používejte skype nebo podobně. - Porušení = vykázání, případně zabití.
 4. Pokud je napsáno, že informace o Questu jsou napsány na fóru, tak se před dostavení na Q na to fórum podívejte! Neznalost pravidel Q = Nemůžete se účastnit Q a budete zde jako divák.
 5. Při kopacím Q je zakázáno zabíjení nebo chození na tento Q bez krumpáče. Pokud stejně přijdete, tak bude následovat vaše zabití.

Prohřešky

Tresty se mohou měnit dle uvážení správců a mohou záviset na rozsahu prohřešku.

 1. Jméno postavy vulgární, urážlivé, nesmyslné nebo velmi podobné někomu jinému = smazání účtu
 2. Trénování či provozování dovedností bez přítomnosti u PC (AFK) = NP a snížení skillů
 3. Urážky správců hry či lidí pracujících na Chmatákově = blokování účtu
 4. Ostré urážení hráče/hráčky (tím se rozumí když to hráč vážně přežene) =NP 300 kamenů/BAN acc.
 5. Zabíjení hráčů po vzkříšení, opakované zabíjení = snižování karmy, popř. blokování účtu
 6. Obtěžování (neustále kradení, nucení do obchodu atd.) = NP 100 kamenů
 7. Psaní capslockem po upozornění abyste tak nepsali=300 kamenů.
 8. Veřejný účet (více lidí zná heslo) = blokování účtu
 9. Zákaz zabijení CHTS/Chmazky/GM =Zabití + 300 kamenů.
 10. Zneužívání chyb ve hře, používání crackovacích programů či jiné narušování hry = blokování účtu a IP adresy
 11. Používání speedhacku a podobných programů = blokování IP adresy
 12. Ponižování, nadávání členům GM,Chmazky nebo CHTS. =NP 1500 kamenů /BAN.
 13. Zákaz používání pistole na kradení (100% kradení) na všech akcích pořádaných Chmazkou/CHTS/GM. = NP 1000 kamenů.
 14. Ochromování v modré zóně = NP 400 kamenů.
 15. Zákaz killingu,ochromování na všechny akcích pořádaných Chmazkou/CHTS/GM (pokud pořadatel sám nepovolí např. Kill Q, Texaský masakr atd.) =NP 500 kamenů.
 16. Pokud odcházíte od PC (např. WC nebo jen na chvilku odejdete), sundejte prosím věc z ruky, CHTS nebudou zjišťovat jestli skillujete nebo ne.
 17. Zákaz zabíjení hráčů uvĕznĕných v náprávném zařízení.
 18. Zákaz kradení při kopací Questů (bez krumpáče)
 • Pro členy týmu: Neafkovat, máte jít příkladem a tím, že budete někde jen "nahrávat" hodiny, moc příkladem nejdete.

  Mějte na paměti, že ne každé slovo je urážka a pár ukradených krystalů také není obtěžování. Nezatěžujte proto správce zbytečnostmi, pokud to není opravdu nutné.

  Autoři a správci hry si vyhrazují právo udělovat výjimky z pravidel.

  Pravidla komunikace s Gizmem, autorem hry

  1. Nikdy nepište zprávu, pokud není na ICQ přímo online (tedy nikdy do Away či N/A)
  2. Při objevení chyby nebo problému s účtem (blokovaný atd.) napište vaši informaci kdykoliv, ale jen do jedné jediné zprávy tak, aby nebylo třeba reagovat a tedy čekat. Vždy připište název svého účtu na konec zprávy. Příklad: „Po prodání ryby se mi nepřidaly peníze. Účet Novacek“. Nikdy nepište obecné a nicneříkající informace typu „cau, jsi tu? Mam bug“. Je to proto, že Gizmo opravdu nebude odpovídat na každou zprávu! Pokud bude zpráva obsahovat vše, tak ji vyřeší bez Vás, na to myslete. Pokud nebude uveden název účtu, pak ji nevyřeší a odpovědi se nedočkáte.
  3. Na uvedený mail můžete psát kdykoliv, je-li to nezbytě nutné.
  4. Nepište také žádné nápady, dotazy a podobně, k tomu slouží fórum. Zkusit to můžete, jen když je online.
  5. Nikdy nepište otázky typu „V kolik půjde hra?“, „Běží už hra?“ a podobně. Přečtěte si novinky nebo fórum. U serveru Gizmo neví a vědět nemůže, kdy poběží v případě výpadku!

  Uvědomte si také, že jako jediný vývojář Chmatákova nemůže Gizmo odpovídat na desítky zpráv a zároveň pracovat na hře. Použijte fórum, případně kontaktujte některého ze správců.

  Porušení těchto pravidel se trestá smazáním účtu – v poslední době přibývá hráčů, kteří nerespektují a ignorují tato pravidla.

  Pravidla komunikace se Spid3rem, autorem hry

  1. Nikdy nepište zprávu, pokud není na ICQ přímo online (tedy nikdy do Away či N/A)
  2. Nepište zprávy typu „cau, jsi tu?“, „mam problem“, „muzes me odbloknout?“ atd. Nepište také žádné nápady, dotazy a podobně, k tomu slouží fórum. Zkusit to můžete, jen když je online.
  3. Nikdy nepište otázky typu „Kdy půjde test?“, „Běží test?“, „Proč to nejede?“, „Jak můžu zaplatit VIP?“ a podobně. Přečtěte si novinky nebo fórum.
  4. Nepište mi spamy, hoaxy ani řetězovky.

  Veškeré zprávy, které se neslučují s danými pravidly nebudou brány na zřetel a budou ignorovány.

  Psaní ohledně příspěvků

  Pokud jste přispěli a nevíte, zda příspěvek dorazil, nikdy nepište více než jednu zprávu! Napište do jedné vše, co je potřeba vědět: kdy, jak a na jaký herní účet jste přispěli. Typické „cau uz to prislo?“ nebo „prispel jsem a nemam vstup“ beru jako porušení pravidel, opětovné porušení znamená odebrání vstupu. Uvědomte si, že si nic nekupujete, jen přispívate na provoz a volný vstup dostáváte jako formu poděkování.


 • CH 1.5 nový server

  • Klient není k dispozici.

  Chmatákov 1.5

  Stav
  online
  Hráčů
  2
  Doba
  dopoledne
  Předmětů
  tak akorat

  Anketa

  • Tvůj oblíbený GM?
  • Fredy_Guvno 16
   35 %
  • Cyrda 17
   37 %
  • Pers 7
   15 %
  • Stigma 6
   13 %
  • Hlasů: 46

  Odkazy

  Spřátelené weby

  FreeHry.cz - mediální partner


  (Registrace)


  ↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.