Chmatákov online


Chmatoviny

Chmatoviny


Pomsta #4

Posledních pár dní bylo náročných. Netuším proč, ale chodí nám sem dolů větší požadavky na rudu než obvykle. K čemu tolik železa? Prosperuje snad Unie takovým způsobem, že je třeba víc kladiv, pil, seker nebo oradel? Budou se kácet lesy, aby uvolnily místo rozrůstajícímu se impériu? Pochybuji. Pravděpodobnější bude válečný chtíč současného panovníka, Maxmilliana Fairlenského. Nebo také Osvoboditele, jak se začal titulovat ve chvíli, kdy jeho pozadí usedlo na trůn. Jak se ale říká, velká pýcha značí velký pád. Jsem si jistý, že tenhle stařík nevydrží dlouho. Měsíc? Dva? Snad půl roku.

Zvýšené požadavky na rudu a kamení s sebou pochopitelně přinesli i nárůst nových horníků - nových vězňů. Vždy se tedy posílali kriminálníci do tohoto "nápravného zařízení", aby si odpracovali svůj trest, ale jak se zdá, společnost posílá na toto místo každého bez ohledu na to, jak se provinil. Je to celkem zvláštní, že jsou místa, jako ve čtvrtém městě, kde lidé dobrovolně a rádi dělají kopáče. V takových městech je kopáč respektován a žije nadpoměry ostatních. Potom zde je tento důl. Spravuje ho současný panovník a slouží čistě jako takzvané "nápravné zařízení", jak již jsem toto bohem zapomenuté místo nazval. A i přes hrozivost tohoto místa a nepříjemný pocit z pobytu zde, jsem našel člověka, který se mi zamlouval. Je to mladý muž, očividně nějaký pobuda, ale je velmi vznětlivý a na nenápadnost narozdíl od ostatních pobudů si moc nehraje. Netrvalo dlouho a dostal se do střetu s Bertrůtem, který nakonec zbaběle utekl a později toho dne nechal Georgeho zbičovat. Takový člověk se občas hodí, hlavně když s ním vycházíte. Jen je velmi naivní. Myslí si, že se odsud dostane a tak pracuje rád i za mě, jen stačí nabídnout pár mincí. Bohužel takovéhle úlevy netrvají dlouho, protože víc vězňů znamená víc lidí z chmatákovské tajné služby, kteří mi neustále dýchají za krk a chtějí svůj vlastní příděl z mých peněz, aby mi dali pokoj.

Dnes je naštěstí takový jeden z lepších dní a tak jsem se mohl spolu s léčitelem po snídani vytratit na partičku karet stranou spolu se strážnými. Gorel, kapitán strážných, je sice občas nepříjemný, ale aspoň právem. Vždy se snaží zachovat chladnou hlavu a být spravedlivý. Radost s takovými lidmi spolupracovat. Bohužel přestávka netrvá věky a horníci se už řadí po krátkém obědě k práci. Teď už ta dřina čeká i mě.

Kazimír666, 15.3.únor 2015 »

březen 2015(Registrace)


↑ nahoru | © 2004–2009 Chmatákov Team. Všechna práva vyhrazena.